Valahol a harmincas éveim elején jártam, úgy éreztem, hogy minden frankó az életemben. Jól ment a meló, a haverokkal gyakran találkoztunk a Sörbárban, és persze a feleségem, Edina, mellettem állt. De aztán hirtelen, mintha egy köd ült volna a fejemre, minden elsötétült.
Eleinte csak kisebb jelek voltak. Azt hittem, hogy csak fáradt vagyok a munkától – ki nem az manapság? De egyre inkább úgy tűnt, hogy a reggeli kávém már nem elég, hogy felpörögjek. Az edzőteremben, ahol régen úgy éreztem, mintha megváltanám a világot, most úgy küzdöttem, mint aki most ment oda elsőnek és ismerkedik az eszközökkel. A súlyok, amiket korábban könnyedén dobáltam, most a a megemelésük minden alkalommal rendesen fájt, kellemetlen volt.
A legrosszabb az volt, hogy a Edina és én egyre ritkábban… Az intimitás elkezdett eltűnni az életünkből, és bár Edina sosem mondta ki hangosan, éreztem a növekvő távolságot köztünk. Ekkor jött a felismerés: valami nem stimmel velem.
Egy este, miközben lapozgattam a Facebookot, rábukkantam egy cikkre a tesztoszteron csökkenéséről. Minden tünet amit találtam, a szívembe szúrt, mert szinte mindegyik igaz volt rám. Fáradtság, izmaim kinézete, szexuális vágy eltűnése… Mind-mind rám illettek. Összetörtem.
Az első gondolatom az volt, hogy nem akarom, hogy Edina észrevegye a dolgot. De végül rájöttem, hogy ezt neki se árt tudni. Végülis csak a feleségem. Másnap reggel, miközben a kávét csináltam neki, elmeséltem ugyanezt. Felismeréssel nézett rám, és biztatott, hogy megoldjuk. Derítsük ki, mi van és mit tegyünk.
Elmentem egy orvoshoz, a doktornő elmondta, hogy a tesztoszteron szintem alacsonyabb, mint kéne. Hát, ezt jó tudni – ezekután nem lepett meg. Megkaptam a javasolt életmódbeli változtatásokat: edzés, egészséges táplálkozás és stresszkezelés. Kicsit megkönnyebbültem is. Most már tudtam, hogy mit kell tennem.
Elkezdtem újra komolyabban venni az edzéseket. Találkoztam olyan emberekkel, akik támogattak, és ez sokat segített, hogy ne érezzem magam annyira rosszul. Edina is partner volt ebben, és Ő vette meg nekem az ALFA tesztoszteron fokozót.
Néhány hét, hónap elteltével, ahogy a tükörbe néztem, már egy kicsit más férfi nézett vissza rám. Az izmaim kezdtek formásabbak lenni és a fáradtság lassan elmúlt. Az edzőteremben már nem küzdöttem a súlyokkal. Erős lettem.
A legnagyobb változás talán Edinával való kapcsolatom terén következett be. Az esti beszélgetések, a közös főzés és programok újra visszatértek. Nem csupán a fizikai közelség, hanem a lelki is.
Most, ha visszatekintek, tudom, hogy a tesztoszteron hiánya nem csak a testemet, hanem az életemet is korlátozta. De a változás nem csak a hormonokról szólt – hanem arról, hogy észrevettem a jeleket, és mertem változtatni.
Ez nem csupán a fizikai erőpróbákról szólt, hanem a lelki fejlődésről is. Rájöttem, hogy a testünk megértése és vigyázása nem csupán orvosi szükséglet, hanem életforma is. És most már tudom, hogy a boldogság eléréséhez oda kell figyelni magamra és a szeretteimre.
Ezért, ha Te is úgy érzed, hogy valami nem stimmel, ne félj utána járni, mi lehet a háttérben.
Egy kedves vásárlónk privát posztja a profilján. Engedéllyel közzétéve!
Mi itt tudunk segíteni: https://testchampionborder.hu/